Inspiratorki

Mogło by się wydawać, że kobieta kobiecie z zazdrości (lub zupełnie bez powodu) wydrapała by oczy, pozbawiła uzębienia czy też powyrywała włosy by zrobić z nich lasso. W niektórych przypadkach stereotypy nadal królują. Na szczęście już nie na moim piedestale.

Kilka lat temu miałam wrażenie, że za żadne skarby świata nie dogadam się z żadną, ale to z żadną kobietą. Zdecydowanie preferowałam towarzystwo mężczyzn ze względu na ich asertywność, smykałkę do biznesu czy też klarowność w wyrażaniu własnego zdania. Bywały momenty, że nie potrafiłam zrozumieć nieuzasadnionej zazdrości koleżanek, plotkowania, przesadnej niskiej samooceny, ciągłego narzekania, nadmiaru rozmów o lakierach do paznokci. Każdy mój pomysł, chęć do nauki czy to inicjatywa były tłumione żartem. Na tamten moment cele zawodowe niemalże nie istniały. Zakres obowiązków ograniczał się do sprzątania, gotowania i rodzenia dzieci. Proszę, nie zrozum mnie żle, nie uważam, że jest w tym coś złego. Chciałabym jedynie podkreślić, że nie każda z nas spełnia się w 100%, pełniąc w życiu tylko wcześniej wymienione funkcjonalności.

Jak się okazało znajdowałam się wtedy w nieodpowiednim miejscu wśród totalnie niepasujących do mnie ludzi. Dlatego też, podjęcie decyzji o zmianie środowiska było dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Uważam, że każda z nas, może dbać o siebie nie tylko w kontekście zdrowia, co więcej może rozwijać się zawodowo, a zarazem duchowo.

Jestem szczęśliwa, ponieważ poznałam świat w którym kobiety się wspierają, współpracują ze sobą, są spójne w swoich działaniach, wzajemnie się motywują, inspirują i co najważniejsze życzą sobie dobrze. Tak! współpraca bez wytykania sobie błędów palcem i plotkowania naprawdę istnieje 🙂 Co więcej, jest tutaj miejsce również dla Ciebie. Świat konstruktywnej informacji zwrotnej, lukratywnej pracy w mobilizującej atmosferze stoi przed Tobą otworem.

Jakiś czas temu miałam okazję spotkać grupę asertywnych kobiet. Niestety nie miałam możliwości by zamienić kilka słów z kompletną 50tką ale nadrobię to podczas premiery Kobiety Asertywnej. Już wkrótce nasze twarze, emocje będą zdobić okładkę najnowszej książki Kamili Rowińskiej. Tego dnia podczas sesji zdjęciowej i lukratywnych rozmów utwierdziłam się mocniej w przekonaniu, że bycie kobietą asertywną jest w pytkę!

Początkowo zakładałam, że Knowspace będzie skupiał się głównie na rekrutacji dla wszystkich. Dziś już wiem, że chce dedykować Knowspace w szczególności kobietom, które poszukują swoją ścieżkę kariery.

Jeśli już o kobietach mowa to bardzo chciałabym wyróżnić kilka kobiecych person, które przewróciły moje życie zawodowe do góry nogami wprowadzając porządek i budząc moją kreatywność. Spore prawdopodobieństwo, że nie są tego świadome 🙂 tym bardziej chciałabym im podziękować za to, że są i dzielą się swoją wiedzą z innymi kobietami (i nie tylko 😉 ).

Wyróżnione kobiety odegrały w moim życiu zawodowym ważną rolę. Każda z tych Pań pojawiła się w moim na różnym etapie mojego życia zawodowego lub też jego braku. Są wśród nich kobiety pracowite, odważne i kompetentne. Co najważniejsze, są to kobiety nadzwyczaj transparentne, spójne w swoich działaniach. Część z nich miałam okazję poznać osobiście, część z nich merytorycznie, czyli w książce czy telefonie (Boże, dziękuję za portale społecznościowe). Nie wykluczone, że w przyszłości nasze drogi się połączą. Na myśl o tym, że kiedyś napiję się z nimi kawy i porozmawiam o projekcie napędza mnie poniekąd do działania.

Aleksandra Budzyńska, czyli Pani Swojego Czasu uczy m.in w jaki sposób zarządzać czasem. Kawa z Budzyńską w poniedziałki o godz. 10:00 stała się dla mnie rytuałem. Ola to szczera Kobieta przy której można nauczyć się nie tylko jak wyznaczyć priorytet czy też delegować zadania. PSC to cenna lekcja asertywności oraz nabrania odpowiedniego dystansu do samej siebie. Dodatkowo sklep PSC oferuje wiele dobra, które uzależnia (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Poznaj Panią Swojego Czasu!

Alina Szklarska to kobieta, która skradła moje serce plannerem Design your life. Jej naturalność, kreatywność a zwłaszcza elegancja w działaniu działa na mnie motywująco.

Kamila Rowińska to kobieta, która wspiera mnie w rozwoju umiejętności sprzedażowych, w byciu zarówno niezależną jak i asertywną kobietą. Cieszę się, że mogę pełnić funkcję ambasadorki Kobiety Asertywnej Cieszę się także z bycia Masterem, który rozwija się w Akademii RBC. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa z szkoleniach Kobiety Niezależnej!

Joanna Ceplin to pełna energii Kobieta, która sprawi, że bez zbędnej retoryki uwierzysz w swoją markę online i rozwiniesz swój biznes. Jej entuzjazm rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości dotyczące rynku eCommerce. Ponadto, uporządkujesz z nią swoje profile społecznościowe tak by Twoja marka była żywa i spójna.

Z tą Panią po prostu nauka języka angielskiego jest przyjemniejsza. Grama to nie drama! Arlena na kanale Po Cudzemu uczy trudnych rzeczy w prosty sposób. Znajomość języka angielskiego w biznesie tudzież pracy jest bardzo ważna. Dlatego też, polecam rozwijanie swoich umiejętności językowych.

Paulina Mikuła skradła moje serce prowadząc kanał Mówiąc Inaczej. Moim zdaniem jej sposób bycia jest w pytkę! Paulina to nauczycielka języka polskiego o której zawsze marzyłam! Jeśli chcesz dowiedzieć się jak pisać i mówić żeby się nie pogubić koniecznie zajrzyj na jej kanał.

Kasia jest inicjatorką ROC która łączy rekruterów, sourcerów, headhunterów, specjalistów ds HR (nie tylko) z całej Polski. Jestem niesamowicie wdzięczna, że miałam okazję poznać Kasię na początku swojej kariery zawodowej! Szkolenia z Kasią to połączenie przyjemności z pożytecznym. To właśnie Kasia dostrzegła we mnie potencjał zapraszając mnie do objęcia funkcji moderatora podczas jednej z anty konferencji.

Bianka Siwińska to kobieta dzięki której zrozumiałam, że świat IT stoi dla Kobiet otworem. Biorąc udział w pierwszej edycji wydarzenia Women in Tech Summit zakochałam się tej perspektywie! Co więcej polecam każdej Kobiecie – Studentce program mentoringowy IT for SHE.

Justyna Płatek wprowadziła mnie w świat edukacji cyfrowej. To niesamowita kobieta, która połączyła zamiłowanie do gier z pedagogiką. Justyna jest m.in inicjatorką i założycielką Ogólnopolskiej Szkoły Programowania MindCloud. Zachęcam do zapoznania się z jej publikacjami i prowadzonymi przez nią projektami.

Urszula Kaczor to autorka zaczarowanych fotografii. Projekt Adventures in Wonderland jest dowodem na to, że marzenia się same nie spełniają, otóż należy tchnąć plany w życie! Dzięki Uli znów zaczęłam pisać. Zaczęłam od opisywania fotografii a skończyło się to prowadzeniem bloga Knowspace. Dlatego też darzę projekt adventures niesamowitym sentymentem.