Jak skutecznie aplikować o pracę?

Jak sprostać wymaganiom o pracę?

Trafiłeś na świetną ofertę pracy lecz nie wpisujesz się w 100 % w „wymagania” zawarte w ofercie? Nie jesteś sam 🙂

Odpowiedz sobie szczerze na poniższe pytania:

Czy w trakcie przeglądania ofert pracy trafiłeś/aś na idealny wakat lecz po głębszej analizie dotarło do Ciebie, że nie spełniasz wymagań i to właśnie postawiło Cię do pionu, zwątpiłeś/aś w siebie i “rutyna welcome tu”?

Tak (idź dalej) Nie (dobry znak, idź dalej)

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek aplikować na wymarzone stanowisko i usłyszeć podczas rozmowy, że nie spełniasz oczekiwań ponieważ Twój bagaż doświadczeń jest zbyt lekki?

Tak (idź dalej) Nie (jesteś wyjątkowy, idź dalej)

Czy zdarzyło Ci się wybrać kierunek studiów, który w danym momencie jest nieadekwatny do twojej obecnej pracy ?

Tak (idź dalej) Nie (gratulację, jesteś zwycięzcą, idź dalej)

Czy zdarzyło Ci się wybrać kierunek studiów po którym nie jesteś w stanie znaleźć pracy?

Tak (idź dalej) Nie (gratuluję! jesteś na dobrej drodze, idź dalej)

(tak na marginesie) Jeśli w roku 2019 staniesz przed studenckim wyborem zapraszam Cię na stronę pełną perspektyw http://www.perspektywy.pl/portal/ Znajdziesz tutaj m.in rankingi studiów inżynierskich, szkół wyższych czy też MBA, które mogą okazać się dla Ciebie fajną podpowiedzią.  

Jeśli bardzo zależy ci na pracy w konkretnej branży na konkretnym stanowisku i już dziś wiesz, że w tym zawodzie będziesz czuł/czuła się jak ryba w wodzie to rozwijaj się w tym kierunku. Jeśli w Twoich wymówkach jest nadmiar „ale” to natychmiast ugryź się w język.

“ale ja pochodzę z małego miasteczka” – no i?

“ale ja nie mam pieniędzy na kursy i szkolenia” – no i?

“nie lubię swojej pracy, wolałabym być testerem ale już za późno” – późno w sensie, że już po dobranocce i pora iść spać? 

“ale ja nie wiem co chcę robić w życiu” – a kto powinien to wiedzieć?

Jeśli na Twoim koncie nie ma oszczędności to chwyć pracę tymczasową a po godzinach pielęgnuj talent – uwierz mi, że zwróci się z nawiązką. Bierz udział w meet upach, webinarach, bądź wolontariuszem – założę się o krocie, że w większości polskich miasteczek organizowane są bezpłatne kursy, panele dyskusyjne czy też branżowe warsztaty. W dobie facebooka jest prościej, wyszukiwarka serwisu pokaże Ci mnóstwo tematycznych grup – poświęć swój czas i znajdź to czego lub kogo szukasz. W tym roku dzięki fejsbukowej tablicy trafiłam na rekrutację na wolontariuszy Perspektywy Women in Tech Summit. W takiej sytuacji się nie wymigasz a wymówka typu “nie mam hajsu na szkolenia i konferencję” nie wchodzi w grę. Uwierz, że wolontariat jest na każdą kieszeń! Tu na przykład masz zapewniony nocleg, wyżywienie, otrzymujesz szansę na spotkanie wspaniałych ludzi, okazję do nawiązania owocnej współpracy, możliwość udziału w plenary session – keynote speeches, w warsztatach i panelach dyskusyjnych oraz w programie mentoringowym, którego ideą jestem zachwycona. IT for SHE oferuje przyszłościowy półroczny program mentoringowy o którym dowiesz się więcej odwiedzając stronę http://www.itforshe.pl/pl/. Dziękuję ogromnie Biance Siwińskiej, Małgorzacie Szyszko i Joannie Maraszek za możliwość uczestniczenia w tym przewzięwzięciu. Drodzy czytelnicy, jeśli dodatkowo interesuje Was co wydarzyło się podczas konferencji koniecznie zajrzyjcie na stronę wydarzenia https://womenintechsummit.pl/pl/. Jeśli nie uczestniczyłe/aś w tej edycji to nic straconego – polajkuj fanpage, bądź na bieżąco z ekipą Perspektyw i wpisz sobie w kalendarz, że rezerwujesz November 2019 na spotkanie z „przyszłością”.

Natomiast jeśli jeszcze nie masz pomysłu na siebie i czujesz „ten wyimaginowany” ból egzystencjalny to odkryj swój naturalny talent z Gallupem. To wnikliwy test, który autentycznie zweryfikuje Twoje kompetencje. W momencie, w którym do wrodzonego talentu dodasz zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktykę wzmocnisz swoje naturalne predyspozycję. Przyjrzyj się poniższej tabeli, jakie są Twoje przemyślenia?

Talent +Values +Dream =Mission
actionactionactionaction
Strengths +Ritual +Goal =Genius (Fulfilment)

Z całego serca dziękuję Taisji Laudy, President of TLnC Global, która podczas tegorocznego wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit poprowadziła świetny warsztat Discover Your Natural Talents with Gallup. Koniecznnie zajrzyj na stronę http://tlncglobal.com i zapoznaj się ze swoją mocną stroną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *