O mnie

Nazywam się Justyna Pytko i jestem Full Stack Rekruterem.
Gdy ponad dwa lata temu zastanawiałam się nad swoimi dalszymi celami zawodowymi, wypisałam sobie kilka punktów.

Na pewno chciałam:
– podróżować,
– pomagać,
– dzielić się swoim doświadczeniem,
– mieć coś wspólnego z rekrutacją i marketingiem.

W mojej głowie dość często tli się myśl aby wsiąść do rakiety, następnie wystrzelić się w kosmos by poznać to co jeszcze nieznane. Wrzuciłabym do plecaka jedynie planer pełen czasu, kolorowe karteczki i zestaw żelowych pisaków. No dobra, w tę podróż wzięłabym ze sobą również mp3, longboard i chupa chupsy (ten lizak jest tak fenomenalnie zapakowany, że jego rozpakowywanie zajmuje mi tyle czasu co niejednemu joginowi poranna relaksacja).

Znajomi często pytają mnie czym zajmuję się na co dzień, ponieważ w moim życiu pojawiło się dotychczas więcej wątków niż mam lat. Są to podróże, różnego typu eventy, gaming, koncerty, pokazy mody, wernisaże, sesje zdjęciowe, programowanie, książki, longboard, snowboard, reklamy, akcje charytatywne itd. Moje działania są wynikiem tego, że lubię doświadczać, uczyć się, popełniać błędy i wyciągać wnioski.

Wielokrotnie zdarzyło mi się połączyć ludzi zawodowo, udzielić im wskazówek. Aktualnie, są oni właścicielami ciekawych projektów, działalności czy też efektowych wydarzeń. Mogę powiedzieć, że w momentach w których mogę przyczynić się do powstania lukratywnych rzeczy towarzyszy mi nie tyle uczucie spełnienia co narastająca chęć rozwijania swoich umiejętności. Rozpiera mnie duma kiedy widzę jak takowe projekty – z raczkujących jeszcze dzieci stają na dwie równe nogi, następnie pewnym krokiem zmierzają ku samodzielności by w pełni się rozwinąć.

Na co dzień pracuje jako Recruitment Researcher w branży Information Technology. Równolegle prowadzę własną działalność konsultingową w zakresie rekrutacji i marketingu. Specjalizuję się w branży IT. Uwielbiam zwinne zarządzanie projektami dlatego też, jestem certyfikowanym Rekruterem Agile. Jeśli jesteś Pracodawcom poszukującym specjalistów IT – przygotuję dla Ciebie skuteczną strategię sourcingową. Jeśli jesteś początkującym rekruterem – nauczę Cię krok po kroku jak tworzyć i realizować lukratywne procesy rekrutacyjne. Jako Projektant Kariery pomagam Kobietom, niezależnie od wieku w znalezieniu pracy. Z sympatii do nowych technologii, koordynuje również projekt Mindcloud Rzeszów, który jest częścią Ogólnopolskiej Szkoły Programowania dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Czy pamiętasz jak wyglądała wizyta u doradcy zawodowego, na jaką wybrałaś się kiedyś z klasą w liceum bądź na studiach? Były to często testy jednokrotnego wyboru, rysowanie figur geometrycznych lub klik-klik po teście w komputerze, a drukarka wypluwała wynik, kim powinniśmy być w przyszłości. Prawda? Uważam, że człowiek to zbyt skomplikowana istota, żeby zamykać go w szufladki na podstawie kilku klików. Podobnie jest z poradnikami, procedurami i niektórymi czasopismami określającymi m.in działania public relations, aktywność na social media czy też wszelkiego typu technologie. To wszystko rozwija się bardzo dynamicznie dlatego też, uważam, że bycie zwinnym i elastycznym w ówczesnym świecie ma swoje plusy.

Z natury jestem osobą proaktywną, która docenia zwinne zarządzanie projektami oraz metody tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb. Słucham, analizuję a następnie działam. Kocham współpracować z kreatywnymi, utalentowanymi i pełnymi pasji ludźmi! Wierzę, że entuzjazm jest zaraźliwy dlatego też, staram się przebywać wyłącznie w takim środowisku by móc pozytywnie ładować swoje baterie.

Moje zainteresowania doprowadziły mnie do miejsca w którym nie muszę już wybierać. Połączyłam owe kropki i tak oto stałam się pełnym pasji, kochającym wyzwania Rekruterem. Prowadzę własną działalność i pracuję w firmie którą tworzą wspaniali ludzie.

Dlatego też, z całego serca życzę wam Drogie Panie kreatywności, wytrwałości w konsekwentnym poszukiwaniu swojej wymarzonej pracy. Ja także dołożę wszelkich starań abyście znalazły się w odpowiednim miejscu pracy, czyli takim które odpowiada Waszym wartościom tudzież potrzebom.